Poważne odkrycie w samochodzie przestępcy. A to był tylko początek…

Musisz przeczytać

Przy sobie miał 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy, ale to był tylko początek. Policjanci zatrzymali 48-latka, który naraził na straty Skarb Państwa.

Kilka dni temu, w godzinach porannych w Krakowie, policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości akcyzowej zauważyli przejeżdżającego chryslera, kierowanego przez znanego im  48-letniego obcokrajowca mieszkającego w Krakowie.

– Wiedząc, że mężczyzna jest powiązany z nielegalnym biznesem tytoniowym zatrzymali go do kontoli, celem sprawdzenia przewożonego przez niego bagażu.  Podczas przeszukania w przestrzeni bagażowej pojazdu ujawnili 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Podczas przeszukania znaleźli też klucze do innego pojazdu oraz  pilota, jak ustalili, od bramy do podziemnego garażu mieszczącego się w Krakowie, w którym pojazd ten miał być zaparkowany – relacjonuje policja.

Stróże prawa zatrzymali 48-latka i udali się na przeszukanie do miejsca jego zamieszkania oraz wspomnianego garażu, ujawniając wewnątrz zaparkowanego forda kolejne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Łącznie, policjanci zabezpieczyli 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy.

– Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał w komendzie zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a także zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia – informuje policja.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę ponad 66 tysięcy złotych.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca