Poważne wzmocnienia Cracovii i Wisły. Robi się ciekawie

Cracovia na boisku, a Wisła na boisku i w gabinetach – sporo dzieje się ostatnio w krakowskich klubach w kontekście wzmocnień.

Wisła Kraków mocno przewietrzyła szatnię, więc teraz musi pozyskiwać nowych zawodników. Ostatnim wzmocnieniem jest 26-letni obrońca Giannis Kiakos, który już przeszedł testy i podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

Ciekawszą informacją jest jednak zakończenie kariery przez byłego zawodnika Wisły – Vullneta Bashę, który od razu został… pełniącym obowiązki dyrektora sportowego w krakowskim klubie.

W czerwcu 2024 roku Basha ukończył kurs trenerski UEFA A. Posługuje się językiem albańskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, a także polskim. W Wiśle ma odpowiadać za poszukiwanie nowych zawodników.

Nie śpią jednak także po drugiej stronie Błoń. Cracovia podpisała bowiem umowę z 26-letnim obrońcą Patrykiem Janasikiem. Piłkarz w poprzednim sezonie ze Śląskiem Wrocław zdobył wicemistrzostwo Polski, a w sumie na murawie pojawił się 25 razy i zanotował jedną asystę. 

Michał Lop

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie