Poważne wzmocnienie. Krakowska policja zbroi się

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Tym razem Komenda Miejska Policji w Krakowie wzbogaciła się o 21 nowych samochodów hybrydowych. Zakup finansowo wsparło miasto. 

– Kraków w sposób systematyczny doposaża policję. W sumie, od 2003 r. przekazaliśmy policji 265 samochodów, dwa motocykle i 40 skuterów. Dzisiejsza transza to 21 pojazdów, w sam raz na początek 2021 r. Mimo że policja jest w pionie rządowym, to sprawuje swoje funkcje głównie dla mieszkańców i z myślą o ich bezpieczeństwie. Oprócz finansowania floty samochodów przekazujemy również środki na dodatkowe patrole. Także za pośrednictwem dzielnic doposażamy poszczególne komisariaty – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Nowy nabytek krakowskiej policji to hybrydowe toyoty. Zostały zakupione w systemie 50/50 – połowę niezbędnej kwoty – 1,1 mln zł – przekazał Urząd Miasta Krakowa, a resztę Komenda Główna Policji.

– Tym zakupem staramy się połączyć dwie sprawy – pomoc policji, ale także wpisujemy się w nasze działania proekologiczne, stąd zakup pojazdów hybrydowych – mówił prezydent Jacek Majchrowski.

Miasto od lat wspiera krakowską policję. Krakowski samorząd co roku przekazuje środki na dodatkowe służby policjantów, a także zakup: materiałów profilaktycznych, analizatorów spalin i dymomierzy.

jk, krakow.pl

Zobacz także