Powinien zdecydować sąd, nie prezydent!

– Takie decyzje może podjąć sąd, a nie prezydent – grzmi miejska radna Małgorzata Jantos po decyzji Jacka Majchrowskiego w sprawie realizacji zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego „Skrzydła Krakowa”. Prezydent Krakowa zdecydował, że projekt będzie realizowany, ale w nieco innej formie. Więcej o sprawie pisaliśmy wczoraj (tutaj).

Dziś do decyzji Majchrowskiego odniósł się szef Areoklubu Krakowskiego, który podziękował prezydentowi, że projekt będzie realizowany (więcej tutaj).

Echa kontrowersyjnego zakupu szybowca jednak nie milkną.

– Nie widzę żadnego uzasadnienia, aby prezydent podejmował jakiekolwiek „ostateczne decyzje” w sprawach Budżetu Obywatelskiego. Może takie decyzje podjąć na przykład sąd – uważa radna Małgorzata Jantos (Nowoczesna).

– Budżet Obywatelski jest obywatelski!!! Co ma organ wykonawczy do decyzji mieszkańców. On nie jest nad ich decyzjami. Ba, powiedziałabym, że w ogóle istnieje dzięki mieszkańcom. I wciąż o tym zapominamy – napisała Janots na swoim profilu na Facebooku. Czyżby to oznaczało, że dyskusja na temat kontrowersyjnego projektu jeszcze się nie skończyła?

(rg)

fot. Maurice Koop via Source

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie