Powojskowy sprzęt znowu idzie pod młotek. Co tym razem?

Regionalny oddział Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie wraca z przetargami na wycofane z wojska mienie. Tym razem na sprzedaż wystawił 64 pozycje, z czego ponad 20 to złom i odpady. Na nabywców czekają, min.: warsztat na starze 200, siatki maskujące na samochody i czołg czy pakiety z metalami żelaznymi i nieżelaznymi. Otwarcie ofert zaplanowano na 8 lutego br. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Co można kupić od AMW w Krakowie?

Co można kupić od AMW w Krakowie?
Obraz 1 z 14

Sprzęt hydrauliczny (nieużywany) - pakiet zawierający 121 poz. asort. (wg oddzielnego wykazu), w tym m.in.: kolana, korki, mufy, syfony, nyple, trójniki, wężyki, umywalki, brodziki itp. Cena wywoławcza - 2 000 zł

Jedną z najciekawszych pozycji, które trafiły na pierwszy w tym roku przetarg organizowany przez krakowski oddział AMW, jest warsztat na starze 200. Jeśli ktoś planuje postawić go w swoim garażu, musi zaoferować co najmniej 12 tys. zł. Warto zwrócić też uwagę na siatki maskujące na samochody oraz czołg. Ich ceny, w zależności od wielkości zestawu, wahają się od 1,5 tys. do 4 tys. zł. Nietypowym sprzętem dostępnym w Krakowie są dwa aparaty rentgenowskie – jeden z akumulatorem, a drugi z ręczną wywoływaczką polaroidów. Oba wyceniono na 2 tys. zł. Na przetargu kupimy też tak różnorodny sprzęt, jak ważące 680 kg 18 rolek drutu kolczastego (2,5 tys. zł), dźwig osobowy dla osób niepełnosprawnych (5 tys. zł), tokarkę pociągową TUC 175 (2,5 tys. zł), lotnicze kontenery aluminiowe (1 tys. zł), studnie rurowe (od 600 do 3,6 tys. zł) i podnośniki wodne PWN (od 500 do 1,2 tys. zł). W Krakowie do wzięcia są również pakiety: z drewnem (1 tys. zł), sprzętem medycznym (4,5 tys. zł), hydraulicznym (2 tys. zł) oraz elektronicznym (1 tys. zł). A na osoby, które szukają materiałów do swoich krawieckich projektów czekają dwa zestawy z zasłonami (1,1 i 1,25 tys. zł).

Podobnie jak w ubiegłym roku przetarg powinien zainteresować też firmy z branży recyklingowej. W ofercie znalazły się pakiety zawierające metale żelazne i nieżelazne, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, wyeksploatowane akumulatory i baterie, odpadowy papier i tekturę, tworzywa sztuczne i gumę, szkło oraz przepracowane płyny, oleje i smary.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe oraz złożenie pisemnej oferty. Wadium należy wpłacić przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Kraków, nr konta 83 1130 1150 0012 1243 8520 0020, podając w tytule przelewu numer, datę przetargu, nazwę oferenta oraz numery wybranych pozycji przetargowych. W przypadku pozycji nr 41-64 do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy mają uprawnienia związane z transportem, przechowywaniem i przetwarzaniem odpadów, a jeśli chodzi o pozycje nr 44, 49, 52, 60 dodatkowo w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Ofertę, na specjalnym formularzu, należy złożyć (przesłać lub doręczyć) w Biurze Obsługi Klienta w OR AMW w Krakowie przy ul. Montelupich 3, do 8 lutego br. do godziny 11:00.
Szczegóły dotyczące przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż przetargowa”. Poniżej wykaz sprzętu wystawionego na sprzedaż…

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie