Powraca miejska kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”

Rusza szósta edycja miejskiej kampanii miejska kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Organizatorzy kampanii  namawiają krakowskich pracowników do jak najczęstszych dojazdów na rowerze do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. Tegoroczna kampania rozpocznie się 1 maja i potrwa przynajmniej do końca listopada.

Celem kampanii jest promocja transportu rowerowego wśród mieszkańców, ale to nie tylko działanie na rzecz poprawy jakości życia w mieście, zmniejszenia zatłoczenia ulic i walki ze zmianami klimatu, ale także zachęcanie do zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.

To już 6. edycja kampanii. Jej rezultaty co roku są bardzo obiecujące – co piąta osoba rezygnuje w jej ramach z samochodu na rzecz roweru. Akcja cieszy się dużą­ popularnością wśród krakowskich pracowników. Podobnie jak w latach ubiegłych na aktywnych uczestników czeka mnóstwo atrakcyjnych upominków, m.in. akcesoria rowerowe, karty podarunkowe do sieci drogerii, sklepów spożywczych, kawiarni, księgarni, kupony do sklepów rowerowych lub sportowych, kupony do restauracji,
bilety do kina. 

Jak informują organizatorzy pracodawcy z terenów Krakowa i okolic, którzy chcieliby dołączyć do kampanii, mogą kontaktować się   zespołem odpowiedzialnym za jej realizację :adres e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl; tel. 12 616 87 70). Termin nadsyłania zgłoszeń dla pracodawców, którzy chcą przystąpić do inicjatywy od 1 maja upłynął 19 kwietnia. Dołączenie do kampanii będzie możliwe także w kolejnych miesiącach. 

 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie