Powrót Jana Rokity do polityki. Kim miałby zostać?

Pamiętacie jeszcze takiego polityka jak Jan Rokita? Według prezydenta Andrzeja Dudy byłby świetnym kandydatem na rzecznika praw obywatelskich.

Całkiem dobrym i wartym rozważenia kandydatem mógłby być Jan Maria Rokita – powiedział prezydent Andrzej Duda wywiadzie dla Interii. Prezydent zaznaczył, że nie wie, jakie jest zdanie Jana Rokity na ten temat, ale według niego to „człowiek, który zna politykę i jej realia”. – Uczestniczył w tworzeniu polskiego prawa przez wiele lat i rozumie jego niedostatki, sam osobiście wiele doświadczył. Myślę, że jego wyczucie spraw ludzkich może mieć wymiar szczególny – powiedział Andrzej Duda. I podkreślił, że wobec braku kandydata na rzecznika praw obywatelskich, który mógłby zostać wybrany przez Sejm i Senat, warto poważnie rozważyć kandydaturę Jana Rokity.

Jan Rokita to osoba związana z Krakowem. Był posłem kilku kadencji, kandydował na prezydenta Krakowa w 2002 roku. Był członkiem Platformy Obywatelskiej. Z czynnej polityki odszedł w 2007 roku. W kilku ostatnich wyborach wspierał kandydatów PiS.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie