Poznaj fascynujący i mroczny świat Zdzisława Beksińskiego. NCK zaprasza na wirtualną wystawę

Musisz przeczytać

Budzące grozę kształty i figury, zdeformowane postacie i opuszczone budynki. Obrazy Zdzisława Beksińskiego fascynują i przerażają jednocześnie. Teraz będziecie mieli okazję zobaczyć dzieła podczas wirtualnej wystawy, na którą zabierze Was Nowohuckie Centrum Kultury. 

Podczas internetowego spaceru zobaczycie 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza. To wówczas powstawały jego najbardziej znane, z dzisiejszej perspektywy ikoniczne prace. Uzupełnia je kilkanaście obrazów z ostatnich lat życia, ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu.

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest tak dobrze rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego charakteryzuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwiecznia w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają…

Wystawa zostanie otwarta w sobotę o godz. 20.00. Wydarzenie jest darmowe i link znajdziecie tutaj

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca