Poznaj kuchnie nepalską i pomóż!

Krakowianie będą mogli zasmakować w Tarkari, Masu czy Carrot Haluwa – brzmi tajemniczo, ale smakuje wybornie. To najpopularniejsze dania kuchni nepalskiej, która już w najbliższy weekend (21 maja) zagości w Kampusie Wielickim za sprawą I Warsztatów Kuchni Nepalskiej. – Chcemy odkryć przed mieszkańcami naszego regionu niezbyt znaną do tej pory kuchnię nepalską – tłumaczy Bartek Grzywacz z Klubu Kuchni, który jest jednym z organizatorów warsztatów.

Kuchnia nepalska bez tajemnic
Kuchnia nepalska bez tajemnic

Kuchnia Nepalska zawiera w sobie wiele przepisów pochodzenia tybetańskiego lub chińskiego, wyróżnia się jednak bogatą barwą kolorów i smaków, które zwykły ryż przemieniają w wykwintne danie. – Kuchnia nepalska nie jest zbyt popularna i przez to nie jest dobrze znana w Krakowie, chcemy to zmienić. Zaprosiliśmy człowieka z gór – Binoda Poudela – Nepalczyka, który od kilku lat mieszka w Polsce i podzieli się z nami swoją wiedzą kulinarną – tłumaczy Bartek Grzywacz.

Udział w warsztatach zostanie połączony z pomocą charytatywną. Część dochodu z każdej sprzedanej cegiełki zostanie bowiem przeznaczony Polskiej Akcji Humanitarnej, która organizuje zbiórkę konieczną do odbudowy szkół zniszczonych w trakcie trzęsienia ziemi w Nepalu.

Jednym z organizatorów jest Kampus Wielicki, który dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią i stanowiskami szkoleniowymi. Warsztaty odbędą się w sobotę 21 maja o godz. 10. Zapisywać można się pod tym adresem internetowym.

(pt)

fot. PAH

Najnowsze

Co w Krakowie