Poznaj kulisy „Gry o tron” i „Harry’ego Pottera” podczas Festiwalu Popkultury Confiction. Mamy dla Was konkurs!

Cosplay / fot. Pixabay

Chcieliście wypić kawę w kawiarni z „Przyjaciół”? A może zawsze marzyłeś, by przebrać się za ulubioną filmową postać i zostać cosplayerem? Już w ten piątek Kraków zamieni się w polską stolicę kultury popularnej! Podczas Festiwalu Popkultury Confiction będziecie mogli zobaczyć aktorów z „Gry o tron” czy „Harry’ego Pottera”. Impreza jest świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a redakcja KRKnews.pl ma dla Was konkurs, w którym możecie zdobyć wejściówki na wydarzenie! 

Festiwal Popkultury Confiction rozpocznie się w najbliższy piątek, a zakończy w niedzielę. Impreza odbędzie się w Kraków EXPO.

W wywiadzie dla KRKnews.pl Michał Karzyński, dyrektor i organizator Festiwalu Popkultury Confiction opowie Wam, dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie. 

KRKnews.pl: Festiwal Popkultury Confiction odbędzie się po raz pierwszy. Dlaczego wybrałeś Kraków na organizację takiego wydarzenia?

Michał Karzyński: – Na południu Polski jest kilka imprez związanych z fantastyką, kulturą czy mangą i anime. Natomiast, nie ma dużego wydarzenia, które mogłoby trwać długofalowo i ściągać kilkadziesiąt tysięcy osób, zainteresowanych różnymi dziedzinami popkultury. 

Jak pojawiła się idea stworzenia festiwalu?

– Przyglądaliśmy się podobnym imprezom, odbywającym w Polsce. W Poznaniu odbywa się Pyrkon, który jest nam zdecydowanie bliski i znany. Uznaliśmy, że chcemy spróbować utworzyć nowe wydarzenie o trochę innej charakterystyce i uznaliśmy, że festiwal popkultury może wzbudzić zainteresowanie. 

Co będzie się działo podczas imprezy?

– Możemy spodziewać się ciekawych prelekcji o kulisach powstawania popkultury. Słuchacze dowiedzą się, jak powstają książki, filmy czy komiksy. Będzie można zagrać w gry planszowe czy muzyczne. Przez całą imprezę odbywać się będą wystawy. Na festiwalu będą stoiska z grami, książkami czy gadżetami. Naprawdę, nie będzie czasu na nudę. 

Jakie gwiazdy odwiedzą festiwal?

– Pojawi się James Cosmo, który wcielił się w Jeora Mormonta w serialu „Gra o tron”. Aktor grał również w takich filmach jak m.in. „Troja”, „Breaveheart – Waleczne Serce” czy „Trainspotting”. Odwiedzi nas Chris Rankin, czyli ekranowy Percy Weasley z uniwersum „Harry’ego Pottera”. Będzie można poprosić o zdjęcie czy autograf. 

Kto może przyjść na Festiwal Popkultury Confiction?

– To impreza dla każdego. Mogą przyjść zagorzali fani, chcący poznać konkretnego rysownika czy autora, wziąć od niego autograf czy porozmawiać o jego twórczości. To wydarzenie dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tworzeniu popkultury. Confiction to fajny sposób na spędzenie weekendu. Można pograć w planszówki, pooglądać wystawy czy spróbować czegoś nowego. 

Co odróżnia Confiction od innych wydarzeń tego typu?

– Staramy się znaleźć własną ścieżkę pomiędzy różnego rodzaju imprezami. Jednocześnie chcemy dać fajnych i ciekawych aktorów jak Cosmo czy Rankin, ale też producentów filmowych jak Joshua Long, który jest showrunnerem polskiego serialu na Netflix – „1983”. Pragniemy dać także merytoryczny i wartościowy program, oparty w dużej mierze o twórców, a nie tylko fanów. 

KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym nagrodami są wejściówki na Festiwal Popkultury Confiction. Do wygrania mamy dwa podwójne zaproszenia!

By otrzymać nagrodę, przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś ją otrzymać. Może być krótki tekst, wierszyk, rysunek, piosenka. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Na maile czekamy pod adresem redakcja@krknews.pl do godz. 12.00 w czwartek (15 sierpnia). W temacie maila napisz KONKURS. Zwycięzców poinformujemy drogą mailową w czwartkowy wieczór. 

Zobacz także