Poznaj tajemnice mafii i antyterrorystów! Spotkanie z autorami niezwykłej książki

„Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji” to dynamiczna, pełna zdumiewających historii książka, opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju. Już wkrótce będziecie mogli poznać bohaterów, którzy zdradzą Wam szczegóły najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych akcji.

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z autorami – Mateuszem Baczyńskim i Januszem Schwertnerem, które odbędzie się już 8 października w BALu na Zabłociu. Początek o 18:00, a rozmowę poprowadzi Anna Wojtacha. Podczas spotkania zostanie poruszony także temat skuteczności służb w walce z gangami, a słuchacze dowiedzą się, jak to właściwie jest z tymi mafiami w Polsce.

Będący jednym z autorów Mateusz Baczyński jest dziennikarzem śledczym Onetu. Wcześniej związany z radiem – jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski i Nagrody im. Zygmunta Moszkowicza. Współautor cyklu kryminalnego „Gry Uliczne”. Współpracował z Patrykiem Vegą przy książkach „Złe psy”, „Służby specjalne. Podwójna przykrywka” i „Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji”.

Drugim autorem jest Janusz Schwertner, który również pracuje jako dziennikarz Onetu. Publikuje także w „Playboyu” i magazynie „Esquire”. Wcześniej związany m.in. z miesięcznikiem „?dlaczego”, tygodnikiem „Bloomberg Businessweek Polska” i „Przeglądem Sportowym”. Pomysłodawca projektu „Smoleńsk. 96 wspomnień”. Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii „News”. Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby, zdobywca Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz dwukrotny zwycięzca w konkursie „People Awards” Ringier Axel Springer Polska. Nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w „Szlachetnej Paczce”. Prowadzi zajęcia z dziennikarstwa internetowego na SWPS.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania tutaj: https://evenea.pl/event/antyterrorysci/

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie