Poznajcie sekrety świątyń podczas Nocy Cracovia Sacra

Kolorowe witraże, klasztorne skarbce i ogrody rzeźb. Podczas Nocy Cracovia Sacra zobaczycie nieznane zakątki kościołów i klasztorów, które zwykle nie są dostępne dla wiernych i zwiedzających. Jest to niezwykła okazja, więc warto tego nie przegapić. Na dodatek wydarzenie jest darmowe!

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu „Krakowskie Noce” dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym. Są to tereny na co dzień niedostępne, niejednokrotnie objęte klasztorną regułą. 

Udostępnione zostaną ogrody i wirydarze w m.in. Opactwie w Mogile, Bazylice Paulinów na Skałce czy Opactwie św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach. Z kolei Bazylika Bożego Ciała otworzy dla zwiedzających skarbiec. 

W programie wydarzenia, oprócz zwiedzania przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej. W ogrodach Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku (oo. Karmelici) dzieci będą mogły zagrać w grę detektywistyczną. W Sanktuarium Diecezjalnym św. Jana Bożego (oo. Bonifratrzy) dowiecie się, jak korzystać z ziół w celach zdrowotnych.  

Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w Opactwie Cystersów w Mogile. Kościoły będziecie mogli zwiedzać w środę oraz czwartek.  

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do wybranych miejsc – z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Cały program wydarzenia dostępny jest tutaj.

js/krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie