Poznajecie go? To prawdziwy krakowski „Wiedźmin”, który walczy ze smokami!

Wiedźmin / fot. Paweł Wodnicki

Niestety, mimo dużej ilości słońca, wysokiej jak na marzec temperatury i pierwszych powiewów wiosny, to nieprzyjemne tematy zdominowały rozmowy krakowian w ubiegłym tygodniu. Zbliżające się zagrożenie związane z koronawirusem spowodowało wyczuwalną atmosferę niepewności. W całym mieście było widać osoby objuczone zapasami jedzenia i jak za komuny… papierem toaletowym. Jedyna różnica to taka, że teraz są plastikowe zgrzewki, a nie wianuszki na sznurku jak w latach 80-tych – mówi Paweł Wodnicki, pomysłodawca projektu Krakowianie na Instagramie. 

Na Starym Kleparzu spotkałem Ewę. Od 40 lat prowadzi tu stoisko z artykułami sypkimi m.in. kasze, susz owocowy itp. Jeszcze do niedawna pomagała jej ponad 80-letnia mama! Fajnie, że są osoby, które podtrzymują rodzinną tradycję drobnego handlu.

Juliusz to aktor Teatru Starego, więc spotkaliśmy się oczywiście na ul. Jagiellońskiej pod wejściem. Lista ról, tworzących znakomite kreacje jest długa (podobnie jak lista nagród), ale ja osobiście najbardziej kojarzę go z brawurowo zagranej z ogromnym talentem komediowym roli w spektaklu „Wiedźmin, czyli Turbolechita” w Teatrze Nowym Proxima.

View this post on Instagram

@krakowianie Juliusz. Aktor Starego Teatru w Krakowie, gościnnie występuje w Teatrze Nowym Proxima. Absolwent wrocławskiej filli krakowskiej, (ówczesnej) PWST. Ma na swoim koncie wiele docenianych zarówno przez publiczność jak i krytyków ról teatralnych w spektaklach czołówki polskich reżyserów. Spełnia się także jako pedagog a obecnie pracuje nad uruchomieniem nowego kierunku aktorskiego na jednej z krakowskich uczelni. Dzielnica Śródmieście. ul. Jagiellońska #teatrstary #teatrnowyproxima #krakow #krakowianie #cracow #lovekrakow #kochamkrakow #krakowiaczekcija #pwodnicki #pawelwodnicki #portrety #portraits #fotoprojekt #portraitphotography #streetportrait #fotografkrakow #naturallight @stary_teatr

A post shared by Pawel Wodnicki (@krakowianie) on

Ogromną osobistą przyjemność sprawiło mi spotkanie z moim profesorem z czasów moich studiów socjologicznych na UJ. Okazuje się, że pan profesor jest nadal w znakomitej formie, jest aktywny, pisze książki i prowadzi zajęcia (choć oczywiście już w nieco mniejszym wymiarze). Przy okazji zostałem obdarowany albumem z fotografiami profesora z wyprawy do Włoch (jako że jest on wielkim fanem fotografii).

View this post on Instagram

@krakowianie Piotr. Najbardziej znany w świecie polski socjolog. Profesor, wieloletni wykładowca w Instytucie Socjologii UJ, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie a także na uczelniach zagranicznych (m.in. w USA, we Włoszech czy Australii). Członek wielu instytucji i stowarzyszeń naukowych, laureat wielu nagród. Autor książek, podręczników i artykułów naukowych tłumaczonych na wiele języków. Przez studentów darzony zawsze szacunkiem i sympatią. Prywatnie pasjonuje się podróżami i fotografią. Dzielnica Śródmieście. Rynek Główny #socjologia #sociology #isuj #krakowianie #krakow #cracow #lovekrakow #kochamkrakow #uj #uniwersytetjagiellonski #portrety #portraits #fotoprojekt #portraitphotography #krakowiaczekcija #pwodnicki #pawelwodnicki #portrety #streetportrait #fotografkrakow #instytutsocjologiiuj

A post shared by Pawel Wodnicki (@krakowianie) on

Ale oczywiście to nie wszyscy Krakowianie w tym tygodniu. Zajrzyjcie koniecznie na profil by dowiedzieć się kto walczy z tym by do pielęgniarki nie mówić siostro, a kto wychował się w blokach na Woli Duchackiej.

Paweł Wodnicki

Zobacz także