MPK szkoli się na wypadek zamachu

Pracownicy krakowskiego MPK przejdą szkolenia, jak zachować się podczas zamachu terrorystycznego. Zajęcia odbędą się jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży. Przeszkoleni zostaną dyspozytorzy, inspektorzy ruchu oraz prowadzący autobusy i tramwaje.

– Nasi pracownicy zostaną szczegółowo poinformowani o zasadach postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego – mówi rzecznik spółki Marek Gancarczyk.

Jak zapewnia w rozmowie z KRKnews, każdy z kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu przechodzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. – MPK posiada także procedury, które w sposób bardzo dokładny określają postępowanie prowadzącego w sytuacji, kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie pasażerów – dodaje Gancarczyk.

Inspektorzy ruchu MPK każdego roku biorą również udział w specjalnych warsztatach, podczas których są szkoleni jak reagować i radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, na przykład. gdy pasażer ma zawał serca w autobusie, ktoś agresywnie zachowuje się na przystanku czy w tramwaju.

– Przed Światowymi Dniami Młodzieży dyspozytorzy, inspektorzy ruchu i prowadzący zostaną dodatkowo przeszkoleni  w zakresie procedur zachowania się w przypadku zagrożenia terrorystycznego – mówi rzecznik MPK w Krakowie.

(lm)

Czytaj także: Amerykanie ostrzegają: atak terrorystyczny w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie