Pracownicy ochrony po godzinach okradali sklepy. Uciekając staranowali radiowóz

Myśleli, że są profesjonalistami. Mieli ze sobą kominiarki i rękawiczki. Kilka dni temu trzech mężczyzn weszło do sklepu w miejscowości Janowiczki koło Miechowa. Ukradli… 7 kartonów papierosów i około 1300 złotych.

Informacja o rozboju natychmiast trafiła do policjantów w całym województwie. W działania włączyli się policjanci wydziału kryminalnego i wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie, którzy ustalili jakim pojazdem mogą poruszać się sprawcy a następnie zatrzymali wytypowany pojazd – samochód marki Hyundai, którym jechało 3 mężczyzn – około godz. 20 w miejscowości Wrocimice. Kiedy policjanci zablokowali przejazd sprawcy usiłowali jeszcze przebić się, taranując radiowóz, ale ich pojazd został unieruchomiony przez policjantów. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa i okolic, w wieku 33, 29 i 25 lat. Co ciekawe, dwóch z nich jest pracownikami ochrony.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie zatrzymanym dokonania jeszcze 3 innych napadów. Do pierwszego rozboju doszło 16 maja br. w miejscowości Tarnawa. Sprawcy sterroryzowali ekspedientkę sklepu wielobranżowego przedmiotem przypominającym broń palną i użyli wobec niej gazu. Zabrali gotówkę oraz papierosy. Do drugiego napadu doszło w tym samym dniu (16.05) w miejscowości Gołyszyn. Tu także sprawcy zrabowali gotówkę, sejf z zawartością kilkuset złotych, papierosy oraz alkohol. Po raz trzeci grupa uderzyła 30 czerwca, w miejscowości Imbramowice. Ich łupem padła gotówka z kasy sklepu, karty telefoniczne oraz papierosy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działu w zorganizowanej grupie przestępczej oraz rozbojów. Decyzją Sadu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(wm, KWP Kraków)

Zobacz także