Lecisz na wakacje z Ryanairem? Możesz mieć spore kłopoty

Personel Ryanaira szykuje się do strajku. Protesty mają być prowadzone poza Polską, ale odbiją się na wylatujących z naszego kraju na wakacje m.in. do Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Strajki już w tym tygodniu, a potem na początku lipca. Na razie nie ma informacji o odwoływanych lotach, ale trzeba się liczyć co najmniej ze sporymi opóźnieniami.

Związkowcy z Ryanaira mają strajkować w dniach 24-26 czerwca, a także na przełomie czerwca i lipca 2022 roku. W Włoszech 24-godzinny protest planowany jest na 25 czerwca. W Hiszpanii strajki potrwają kilka dni – akcja protestacyjna prowadzona będzie od 24 do 26 czerwca, a potem także 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca. W Portugalii personel pokładowy ma strajkować w dniach 24-26 czerwca. Niewykluczone, że strajki obejma także Francję i Belgię.

Pracownicy Ryanaira żądają podwyżek wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy. Strajki we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii są już zaplanowane, ale mogą jeszcze zostać odwołane. Jeśli jednak dojedzie do protestów, kłopoty będą także na polskich lotniskach. Wylatujący na wakacje powinni na bieżąco sprawdzać, jak wygląda sytuacja z lotami Ryanaiara.

W letniej siatce połączeń krakowskiego lotniska są 144 połączenia do 33 krajów i 99 miast. Wśród letnich kierunków na pasażerów czekają takie gorące nowości jak Las Palmas, Burgas czy Abu Dhabi. Tradycyjnie można również wybrać tętniące życiem – szczególnie w okresie wiosennym i letnim – hiszpańskie oraz włoskie miasta, lubianą przez wszystkich Chorwację albo odpocząć na jednej z greckich wysp. Najwięcej połączeń z Krakowa oferuje Ryanair.

(GS)

Prawo jazdy w Krakowie – co musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz kurs?

Najnowsze

Co w Krakowie