Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego wspierają kolegów ze Lwowa

Specjalistyczne narzędzia chirurgiczne trafią do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie. To efekt hojności pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którzy w ramach wewnętrznej zbiórki „Pomoc dla Ukrainy” uzbierali kwotę 70 tys. zł.  

Pieniądze na zakup zebrano podczas trwającej ponad miesiąc zbiórki ogłoszonej wśród pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Darowizna trafi do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie. Szpital zajmuje się leczeniem służb stacjonujących na granicach całej Ukrainy. 

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski podkreśla, iż – Od samego początku wiedzieliśmy, że pomoc, jaką powinniśmy jako pracownicy szpitala przekazać, to coś czego nie można tak po prostu kupić w „zwykłym” sklepie. Coś, do czego nie wystarczy tylko posiadanie odpowiedniej ilości pieniędzy, ale też wiedza i odpowiednie pozwolenia. Z drugiej strony chcieliśmy, by było to coś uniwersalnego, potrzebnego na wyposażeniu każdego szpitala. Taka baza, bez której nie może nie odbyć żadna operacja – zaznaczył dyrektor Jędrychowski.

Do Lwowa pojadą narzędzia najwyższej klasy, spełniające wszystkie normy i posiadające wymagane certyfikaty podstawowe zestawy narzędzi chirurgicznych zawierające m.in. pęsety, kochery, kleszczyki naczyniowe czy zaciski. Drugą część darowizny stanowią narzędzia typowe do zabiegów endoskopowych i laparoskopowych. – Są to narzędzia, które możemy wykorzystywać do tzw. otwartej chirurgii, do kilku typów zabiegów chirurgicznych. Poza sprzętem gwarantujemy również jego serwis, a także półroczną gwarancję – mówi przedstawiciel firmy produkującej sprzęt, stale współpracującej ze Szpitalem Uniwersyteckim.

Sprzęt zakupiono w porozumieniu z dyrektorem tamtejszej placówki.

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie