Prawie tysiąc dzieci przyjechało zobaczyć jak MPK dba o tramwaje

Od września 2017 roku do czerwca 2018 roku uczniowie krakowskich szkół podstawowych odwiedzili zajezdnię tramwajową Podgórze w ramach drugiej edycji Akademii Młodego Krakowianina. W sumie w specjalnie przygotowanych trasach edukacyjnych na terenie zajezdni wzięło udział niemal 1 000 osób.

Najmłodsi mieli okazję spotkać się z motorniczym i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Natomiast Trambuś, oficjalna maskotka MPK, zwracał dzieciom uwagę na dobre maniery podczas podróżowania tramwajem. Młodzi goście uczyli się również, co oznaczają piktogramy naklejone wewnątrz tramwaju, m.in. dlaczego trzeba się trzymać uchwytów podczas jazdy oraz ustępować miejsca starszym.

Dzieci zwiedzając zajezdnię tramwajową mogły zobaczyć tramwaj od spodu, a także mogły samodzielnie wsypać piasek do piasecznicy (piasek pomaga podczas hamowania tramwaju w sytuacjach awaryjnych). Nauczyły się także kupować bilet w automacie, a następnie kasowały go w kasowniku. Jednak najwięcej radości sprawiał im przejazd tramwajem przez myjnię.

Przypomnijmy, że Akademia Młodego Krakowianina jest projektem skierowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I do III. Projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz jednostki i spółki miejskie.

Do udziału w drugiej edycji Akademii Młodego Krakowianina zaproszono 20 krakowskich szkół, mieszczących się w czterech dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. Celem warsztatów jest poznanie działalności instytucji i spółek oraz edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii i bezpieczeństwa.

(ip)

fot. MPK Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie