Prawo i Sprawiedliwość przegrywa z Koalicją Obywatelską [najnowszy sondaż]

Musisz przeczytać

Koalicja Obywatelska wygrywa wybory wyprzedzając Prawo i Sprawiedliwość. tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. To pierwsze badanie poparcia dla partii politycznych tej sondażowni, w którym PiS traci pozycję lidera na rzecz KO.

Jak podaje TVN24, w najnowszym sondażu Kantar Public Koalicja Obywatelska może liczyć na 31 proc. głosów. To o cztery punkty procentowe więcej niż w poprzedni sondażu. Prawo i Sprawiedliwość ma 28-procentowe, o jeden punkt procentowy mniej niż poprzednio. Widać więc, że niedawno PiS było liderem, choć KO było blisko. Teraz to KO wyprzedza PiS, choć przewaga to wciąż rząd błędu statystycznego.

Trzecie miejsce w sondażu Kantar Public zajmuje Polska 2050 z 10-procentowym poparcie. Ugrupowanie Szymona Hołowni zyskało od ostatniego badania dwa punkty procentowe. Do Sejmu – według Kantar – wejdzie także Lewica (7 proc.) oraz Konfederacja (5 proc.). ta ostatnia zyskała w porównaniu do poprzedniego sondażu jeden punkt procentowy. Tyle samo nadrobiło PSL< ale uzyskane 4 procent wciąż nie daje ludowcom miejsc w Sejmie.

Badanie zostało zrealizowane między 14 a 19 października. O preferencje wyborcze zapytano 982 osoby.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca