Prestiżowa nagroda dla piwa z Krakowa

Fot. materiały prasowe

Pils z Browaru Górniczo-Hutniczego został nagrodzony prestiżową, platynową nagrodą w międzynarodowym konkursie piw rzemieślniczych Meininger’s International Craft Beer Award 2020.

„Nagrodzony Pils z Browaru Górniczo-Hutniczego skomponowano z polskich odmian chmielu: Magnum, Magnat, Marynka oraz Lubelski, dostarczanych przez polskiego producenta – Polish Hops. Piwo stworzone przez zespół piwowarów, pod kierownictwem Piotra Drochlińskiego, w składzie:  Jonas Trummer – główny piwowar oraz piwowarzy Kamil Domański i Jakub Ciaćma, charakteryzuje zbalansowana goryczka oraz kwiatowo-ziołowy akcent, dopełniony przez delikatny, słodowy posmak. Procentowa zawartość alkoholu wynosi 4,9 % objętości, ekstraktu 11,8 ° Blg” – czytamy w komunikacie o nagrodzie dla piwa produkowanego w Krakowie.

Fot. materiały prasowe

Meininger’s International Craft Beer Award 2020 to 7. edycja konkursu organizowanego przez dom wydawniczy Meiniger, specjalizujący się w tematyce wina, piwa i innych napojów. Zespół ekspertów zbiera się w niemieckim Neustadt, aby dokonać degustacji i oceny ponad 1200 przesyłanych rokrocznie piw konkursowych z całego świata. Piwa są oceniane na podstawie posiadającego 21 parametrów schematu ewaluacyjnego o 100-punktowej skali, przygotowywanego dla każdego ze stylów piwnych. Jurorzy nie znają producentów ani kraju pochodzenia próbki.

W tegorocznej edycji przyznano łącznie 222 srebrne, złote i platynowe nagrody w 20 kategoriach stylów piwnych. Platynowe odznaczenia uzyskało w sumie 35 piw, w tym 2 z Polski. Sukces krakowskiego browaru jest tym większy, że platynowa nagroda w konkursie została przyznana pierwszy raz od lat, a ten popularny, klasyczny styl piwny miał w swojej kategorii wyjątkowo liczną konkurencję.

Browar Górniczo-Hutniczy jest spółką akcyjną, której udziałowcami są studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy Akademii Górniczo-Hutniczej. Siedziba spółki znajduje się w Akademickim Centrum Kultury Klub Studio, na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Pils oraz inne piwa BGH dostępne są na miejscu w otwartym od poniedziałku do soboty Klubie Studio oraz w wybranych sklepach dyskontowych i specjalistycznych. Niebawem uruchomiona zostanie również sprzedaż online.

(red)

Zobacz także