Związany z PO prezes zrezygnował!

Musisz przeczytać

To, o czym pisaliśmy od dawna, dzisiaj stało się faktem! Prezes Kraków Airport Jan Pamuła zrezygnował ze stanowiska. Nie potwierdziły się więc informacje, że Pamuła odejdzie dopiero po Światowych Dniach Młodzieży. Dziś (środa) Rada Nadzorcza Spółki Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice sp. z o.o. przyjęła rezygnację prezesa.

Nowy prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek
Nowy prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek

Nowym szefem krakowskiego lotniska został Radosław Włoszek, dotychczasowy członek Zarządu Spółki (jego sylwetka tutaj).

Chaos, nieudolność i ślamazarne tempo

„Podczas dzisiejszego posiedzenia członkowie Rady Nadzorczej zapoznali się z informacją na temat szczegółowego audytu, obejmującego prawno-inwestycyjne aspekty działania Spółki. Dotychczasowa praktyka zarządzania kluczowymi dla Spółki projektami inwestycyjnymi nie gwarantowała optymalnego przygotowania lotniska do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego, w szczególności w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży” – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Kraków Airport.

Związany z Platformą Obywatelską Pamuła wielokrotnie krytykowany był za swoje działania nie tylko przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, ale także przez samych pasażerów. Obrywało mu się choćby za nieudolność w przeprowadzaniu inwestycji, wszechobecny chaos, ślamazarne tempo prac i za remonty wykonywane „na wczoraj”.

Karygodne zaniedbania

Były prezes Jan Pamuła
Były prezes Jan Pamuła

– Lotnisko w Krakowie to fenomen – z jednej strony największy port regionalny i jedyny z tak dużym udziałem ruchu przylotowego (czyli obcokrajowców), z drugiej port lotniczy z najbardziej zaniedbaną infrastrukturą – mówił nam Dominik Sipiński, redaktor prowadzący Pasazer.com (więcej w tekście „Karygodne zaniedbania władz lotniska”).

Dziś do tych zaniedbań odnosi się Członek Rady Nadzorczej Spółki, adwokat Iwona Kornaś-Pierzak, oddelegowana do nadzoru nad audytem prawno-inwestycyjnym: – Po rozpoczęciu prac Rady w nowym składzie, musieliśmy w pierwszej kolejności zdiagnozować przyczynę opóźnień w realizacji procesu rozbudowy lotniska. Niezwłocznie rozpoczęliśmy szczegółowy audyt prawno-inwestycyjny działań Spółki. Przyjmując decyzję Pana Prezesa Jana Pamuły, jednocześnie jako cel dla obecnego Zarządu Spółki stawiamy podjęcie pilnych działań zaradczych.

Łukasz Mordarski

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca