Prezes PiS i premier uciekają do Krakowa przed Marszem Niepodległości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i wielu innych ważnych polityków obozu rządzącego 11 listopada będzie w Krakowie. To nie pierwszy raz, kiedy politycy PiS opuszczają Warszawę, kiedy przechodzi przez nią Marsz Niepodległości.

Wprawdzie Marsz Niepodległości został uznany przez władze rządowe za uroczystości państwowe, ale najważniejsi politycy PiS nie zamierzają się na nim pojawić. Oficjalnie absencję na tym marszu zapowiedział prezydent Andrzej Duda, także premier Mateusz Morawiecki nie zamierza iść z narodowcami. Nieobecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego też nie jest niespodzianką.

Za taką można uznać to, że najważniejsi politycy partii rządzącej 11 listopada będą w Krakowie. Już kilka razy najważniejsze postacie PiS pojawiały się w stolicy Małopolski przy okazji 11 listopada. Warto przypomnieć, że kilka lat temu podczas takiego pobytu w Krakowie (w 2014 roku) Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem PiS na prezydenta będzie Andrzej Duda. Już za rządów PiS liderzy tej partii pojawiali się w Krakowie 11 listopada w godzinach popołudniowych – w czasie, kiedy przez Warszawę szedł Marsz Niepodległości.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie