Prezes PiS przyjeżdża do Krakowa na uroczystości 11 listopada

Prezes PiS Jarosław Kaczyński święto 11 listopada będzie celebrował w Krakowie. W programie pobytu – msza na Wawelu oraz spotkanie w hali Sokoła z politykami i sympatykami PiS.

Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy 11 listopada będzie spędzał w Krakowie. Tak jak w poprzednich latach towarzyszyć mu będą najważniejsi politycy partii rządzącej, w tym najprawdopodobniej premier Mateusz Morawiecki. Prezes nie będzie jednak uczestniczył w oficjalnych, dopołudniowych uroczystościach. Msza święta z udziałem polityków PiS zostanie odprawiona na Wawelu po południu. Po niej w hali Sokoła odbędzie się spotkanie z sympatykami PiS, podczas którego Jarosław Kaczyński wygłosi przemówienie.

Oficjalne obchody święta 11 listopada w Krakowie rozpocznie msza św. odprawiona w katedrze wawelskiej – początek o godz. 10. Po mszy Traktem królewski ruszy pochód patriotyczny, którzy zatrzyma się na chwilę pod Krzyżem katyńskim na placu o. Studzińskiego. Główne uroczystości odbędą się w samo południe na placu Matejki. Przewidziano m.in., wręczenie odznaczeń państwowych i aktów nadania obywatelstwa polskiego. Pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza zostaną złożone wieńce, a uroczystości zakończy defilada wojskowa z przelotem samolotów nad uczestnikami obchodów.

(red)

19 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie