Prezydencki Lexus wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza: 155 tysięcy złotych

Krakowski magistrat ogłosił przetarg na sprzedaż lexusa, którym jeździł prezydent Jacek Majchrowski. Cena wywoławcza to 155 tys. złotych. Chętni mogą zgłaszać swoje oferty zakupu do 20 czerwca.

– Zleciłem sprzedaż lexusa. Cała procedura jest już przygotowana, tak by odbył się przetarg. To nie oznacza, że będę jeździł tylko na rowerze – mówił w połowie maja prezydent Miszalski. Dzisiaj poznaliśmy więcej szczegółów. 

Cena wywoławcza to 155 tys. złotych. Lexus ma liczniku ponad 80 tys. przejechanych kilometrów. Auto jest hybrydowe. Przegląd techniczny ważny jest do 27 grudnia tego roku. Urzędnicy podkreślają, że samochód jest „w bardzo dobrym stanie technicznym”. Pojazd jest garażowany, niewymagający żadnych napraw. 

Lexus ES 300h został kupiony przez krakowski magistrat w 2019 roku za kwotę 154 tys. zł brutto. (brutto). Wcześniej Jacek Majchrowski również poruszał się po Krakowie samochodem rej marki – Lexusem GS300H. W 2019 roku dealer odkupił go od magistratu za kwotę 81 tysięcy złotych. Różnice – blisko 74 tysiące dopłacił urząd.

Zainteresowani kupnem muszą wpłacić wadium w wysokości 10 tys. zł do 19 czerwca, natomiast oferty można składać do 20 czerwca tego roku. Samochód można obejrzeć przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 w terminach: 12 czerwca między godziną 9:00 a 11:00 oraz 17 czerwca r. w godzinach 13:00-15:00

Czym w takim razie będzie jeździł w sprawach służbowych nowy prezydenta? Aleksander Miszalski wielokrotnie deklarował, że będzie korzystał albo z roweru, w przypadku krótkich dystansów, albo z urzędowej Toyoty.  – Inne samochody służbowe zostają. Nie można całkowicie z nich zrezygnować – mówił po objęciu urzedu Aleksander Miszalski.

Aleksander Miszalski na zaprzysiężenie przyjechał rowerem. Odjechał już jako Prezydent Krakowa (ZDJĘCIA)

Najnowsze

Co w Krakowie