Prezydent czeka na opinie Rodziców i Dziadków…

Szanowni Państwo,

Rodzice i Dziadkowie Uczniów szkół podstawowych

Od września krakowskie szkoły pracują w zreformowanej sieci szkół. Sieć ta jest efektem wielomiesięcznych konsultacji, w których udział wzięli Rodzice, Dziadkowie, Radni, Dyrektorzy szkół, a także środowiska zainteresowane problematyką oświatową. Wystarczy porównać obecny układ szkół z pierwotną propozycją przedstawioną przez urząd miasta, by przekonać się jak duży wpływ na ostateczną decyzję miały głosy uczestników przeprowadzanych debat.

Dziś czas na kolejne konsultacje, ponieważ po kilku miesiącach funkcjonowania jesteśmy już w stanie ocenić, które z zaproponowanych rozwiązań świetnie się sprawdziły, a które należałoby skorygować, by proces nauczania Państwa Dzieci i Wnuków odbywał się w warunkach jak najbardziej sprzyjających Ich rozwojowi.

Właśnie dlatego chciałbym Państwa zaprosić do podzielenia się z nami swoimi obserwacjami i uwagami dotyczącymi funkcjonowania nowej sieci szkół. To Państwo najlepiej widzą, czy uczniowie uczą się w dogodnych dla nich godzinach, w nieprzepełnionych szkołach, czy możliwe jest w Państwa najbliższej okolicy wprowadzenie takiej korekty, by wykorzystać – być może nie do końca wykorzystywane – pomieszczenia szkolne.

Od kilku tygodni odbywają się spotkania z dyrektorami szkół i radnymi  dzielnic. Rozważamy każdą propozycję, która zmierza w kierunku poprawy warunków nauki.  Bardzo mi jednak zależy na Państwa opinii – Rodziców i Dziadków naszych uczniów.

Nadmieniam, że oprócz zwyczajowych form kontaktu z urzędem, specjalnie w tym celu – podobnie, jak było to w przypadku konsultacji obwodów szkół – uruchamiamy dla Państwa adres szkoly@um.krakow.pl, pod którym przyjmowane będą Państwa spostrzeżenia i oczekiwania.

W związku z trwającymi pracami, Państwa głosy zbierane będą do 10 stycznia, aby możliwe było jak najpełniejsze ich uwzględnienie w projektowanej sieci szkół.

Jestem przekonany, że Państwa propozycje przyczynią się do podniesienia poziomu zadowolenia z krakowskiej oświaty. 

Właśnie tego zadowolenia oraz dumy ze swoich Dzieci i Wnuków życzę Państwu  nie tylko na zbliżające się Święta, ale też na wszystkie lata Ich edukacji w krakowskich szkołach.

 

Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie