Prezydent-elekt spotkał się z mieszkańcami Krakowa na rondzie Mogilskim (ZDJĘCIA)

„Mojemu kontrkandydatowi gratuluję wyniku. Miasto, które chcę budować, będzie oparte na dialogu, na współpracy, na rozmowie ze wszystkimi, również z tymi, którzy na mnie nie głosowali – mówił  podczas porannego spotkania z mieszkańcami Aleksander Miszalski.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów, w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 8, prezydent-elekt Aleksander Miszalski spotkał się z mieszkańcami Krakowa na rondzie Mogilskim, stanowiącym kluczowy węzeł komunikacyjny w mieście. Towarzyszył mu prof. Stanisław Mazur, lider stowarzyszenia Lepszy Kraków, który – na mocy zawartego porozumienia – ma zostać I zastępcą prezydenta.

Miszalski pogratulował swojemu kontrkandydatowi Łukaszowi Gibale osiągnięcia dobrego wyniku. „Chciałbym jeszcze raz zapewnić po tych oficjalnych wynikach, że miasto które chcę budować będzie oparte na dialogu, na współpracy, na rozmowie ze wszystkimi, również z tymi którzy na mnie nie głosowali” – zadeklarował.

Dodał, że spełni jedną ze swoich obietnic wyborczych i sprzeda urzędowego Lexusa, z którego korzystał odchodzący prezydent Jacek Majchrowski. – Na pewno sprzedam lexusa, nie zamierzam nim jeździć. Ale to decyzja raczej symboliczna – zapowiedział Aleksander Miszalski.

fot. FB Aleksander Miszalski 

– Największym wyzwaniem będzie usprawnienie systemu transportowego. Z jednej strony metro, z drugiej Szybka Kolej Aglomeracyjna, budowa parkingów Park&Ride na obrzeżach, uzdrowienie sytuacji finansowej, pozyskanie funduszy z KPO – mówił  Aleksander Miszalski. „Jest dramatyczny problem z mieszkaniami. Do tego komunikacja i dług. To będzie wielkie wyzwanie, jak znaleźć receptę na zrównoważenie konieczności racjonalizacji wydatków, a jednocześnie nieobniżania jakości usług publicznych” – mówił prof. Stanisław Mazur.

Patrycja Bliska 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jazdy w Krakowie?

Najnowsze

Co w Krakowie