Prezydent Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie urzędników zatrzymanych przez CBA

Musisz przeczytać

Od kilkunastu miesięcy dostarczaliśmy prokuraturze dokumenty, o które prosiła – stwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w Radio Kraków.

– Prosili od parunastu miesięcy o różnego typu dokumenty, a myśmy je dostarczali. Z tego, co wiem, bo też mam bardzo mało wiadomości na ten temat, jako że jest to tajemnica śledztwa, wszystkie te rzeczy, które są zarzutami, dotyczą już okresu, kiedy pani Elżbieta nie była wiceprezydentem, tylko późniejszej jej działalności. W grę chodził jeden dyrektor zarządu dróg, nie mam pojęcia, jaki jest zarzut – powiedział Majchrowski na antenie Radia Kraków.

Przypomnijmy, że przed tygodniem CBA zatrzymało pięć osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się była wiceprezydent Miasta Krakowa, Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

„Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę” – podało CBA.

Zatrzymani wyszli na wolność. Śledczy nawet nie wnioskowali o areszt tymczasowy, uznali, że wystarczy poręczenie majątkowe. Zatrzymani nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca