Prezydent Krakowa o Igrzyskach Europejskich. „Nic nie ma, nic się nie dzieje”

Nie wiemy, jakie będą rozgrywki, gdzie się odbędą, ani jakie obiekty są potrzebne – stwierdził w rozmowie ze Sport.pl prezydent Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa kolejny raz podkreślił, że miasto nie dostało gwarancji rządowych ani specustawy, która pozwoliłaby nam wykonywać wszelkie inwestycje potrzebne do igrzysk.

– Premier Morawiecki wspominał wcześniej o gwarancjach rządowych, ale wciąż ich nie ma. Ani ja, ani marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski nie zgodzimy się na igrzyska bez gwarancji rządu czy spółek Skarbu Państwa. Jeśli wszystkie koszty miałyby spaść na Kraków i województwo małopolskie, to my tego nie udźwigniemy – stwierdził Majchrowski w rozmowie ze Sport.pl.

Przypomnijmy, że wczoraj małopolski sejmik wyraził zgodę na powołanie spółki Igrzyska Europejskie 2023. To ona ma przygotować i organizować Igrzyska Europejskie, które mają się odbyć w naszym regionie za dwa lata. Według marszałka województwa Witolda Kozłowskiego „nie ma innego rozwiązania”. Pisaliśmy o tym tutaj.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie