Prezydent Krakowa: PiS myśli o przesunięciu wyborów samorządowych

Musisz przeczytać

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski twierdzi, że PiS może przesunąć wybory samorządowe na rok 2024. Z kalendarza wyborczego wynika, że powinny się odbyć jesienią 2023 roku. – Premier Mateusz Morawiecki mówił mi, że jest koncepcja ich przesunięcia. Wynika z niej, że wybory mogłyby się odbyć na początku 2024 roku. Ale to jest palcem na wodzie pisane – mówił prezydent Jacek Majchrowski w porannej rozmowie Radia Kraków.

Prezydent Jacek Majchrowski był głównie pytany o bieżące sprawy – ostatnia zalania miasta po ulewach czy Igrzyska Europejskie. Pod koniec rozmowy został zapytany, czy jeszcze raz będzie kandydował na prezydenta miasta. – Proces myślowy trwa długo. Jest 2,5 roku do wyborów. Będę jeszcze myślał – odpowiedział. Dopytywany czy dyskutowane i realne jest przesunięcie wyborów na początek 2024 roku, Jacek Majchrowski stwierdził, że premier Morawiecki mówił mu, że taka jest koncepcja. – Czyli to byłby początek 2024 roku? – pytał dziennikarz. – Z tego tak wynika. To jednak palcem na wodzie pisane – zaznaczył prezydent.

Cała rozmowa – https://www.radiokrakow.pl/audycje/jacek-majchrowski-premier-morawiecki-mi-mowil-ze-jest-koncepcja-przesuniecia-wyborow-samorzadowych

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca