Prezydent Majchrowski: Komunikacja miejska szybsza od samochodów. Ale ja wybieram auto

Jacek Majchrowski / fot. DrabikPany via Foter.com

Zaskoczeni? Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachwalał dziś na antenie Radia Kraków komunikację miejską, ale przyznał, że sam woli jeździć po mieście samochodem. – Samochodem jest wygodniej i lepiej logistycznie – argumentuje.

Majchrowski mówi, że jego żona lubi podróżować tramwajem. – Już teraz komunikacja miejska jest szybsza niż samochody. Mam przykład w domu. Czasem jadę rano i mówię żonie, że ją podwiozę, ona dziękuje i jedzie tramwajem – mówi.

Ale on sam na tramwaj nie daje się namówić. – Dla mnie jest to o tyle niezręczne – chociaż czasem jeżdżę tramwajem – bo i tak muszę mieć samochód pod urzędem. W ciągu dnia muszę być w kilku miejscach. Samochodem jest wygodniej i lepiej logistycznie – zaznacza prezydent.

Majchrowski dodał, że chętnie widziałby w Krakowie opłatę za wjazd do centrum samochodów z silnikami benzynowi i diesla. – To byłoby bardzo dobre rozwiązanie. My jednak nie mamy jeszcze w tej chwili wystarczającej ilości stacji ładowania. Wtedy takie samochody elektryczne mają sens. To będzie miało sens w dużych miastach – zapewnia.

Cały wywiad można znaleźć TUTAJ.

(wm, Radio Kraków)

fot. DrabikPany via Foter.com

Zobacz także