Prezydent Majchrowski: „Nic już nie zostało po Strefie Czystego Transportu”

facebook

W środę radni przegłosowali istotne poprawki dotyczącego Strefy Czystego Transportu. – Po tej strefie już nic nie zostało i musimy sobie to powiedzieć bardzo wyraźnie – podkreśla prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w Radiu Kraków.

O zmianach dotyczących SCT pisaliśmy poniżej. Co o tych poprawkach sądzi prezydent Majchrowski?

Rada wprowadziła poprawki. To koniec Strefy Czystego Transportu na Kazimierzu?!

– Zmiany, które wprowadziła Rada prowadzą do likwidacji strefy. My jesteśmy w fatalnym roku, bo to rok wyborczy, większość radnych jest podwiązana do jakiejś partii, niektórzy chcą kandydować na posłów, więc wszystko oceniają przez pryzmat tych kwestii. Ale jeżeli mówimy, że robimy zieloną strefę na pewien okres, żeby zobaczyć jak to działa, a po miesiącu robimy zmiany prowadzące do likwidacji, to jest zupełnie bez sensu. Nie ma o czym rozmawiać. Albo, albo – podkreśla Majchrowski w Radiu Kraków.

W tej sytuacji prezydent nie wyklucza, że istnienie strefy w obecnym kształcie nie ma większego sensu i być może rada miasta w ogóle powinna ją zlikwidować.

– Rada nie podjęła takiego wniosku, a niektórzy radni – mam na myśli PIS – chcą mieć ciastko o zjeść ciastko – uważa prezydent.

Więcej w Radiu Kraków.

pt, Radio Kraków

rj

Zobacz także