„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Prezydent Majchrowski o igrzyskach: „Oczekuję tylko spełnienia warunków”

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

– Jestem zainteresowany tym, żeby igrzyska europejskie były w Krakowie. Oczekuję tylko spełnienia warunków – mówił w Radiu Kraków Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Majchrowski podkreśla, że kluczowe dla sprawy organizacji igrzysk jest podpisanie specustawy.

– Od 1,5 roku mówimy o specustawie. Nie ma jej. Musimy mieć jasną sprawę. Mamy gwarancje ustawowe, potem podpisuję wszystko. Nie może być tak, że Kraków dokłada do igrzysk. Ustaliłem z premierem Sasinem i marszałkiem Kozłowskim, że musimy mieć gwarancje na pewne inwestycje, które zrównoważą wydatki poniesione na igrzyska – zaznacza Majchrowski.

Prezydent podkreśla, że dla całego przedsięwzięcia kluczowe jest zaangażowanie rządu.

– Rząd się w to ma włączyć, taka jest deklaracja. Wszystkie umowy podpisane z premierem Gowinem i ministrem Adamczykiem dotyczą tego. To jednak umowy przedwstępne – zaznacza Majchrowski.

Ostatnio pojawiły się informacje, że jeśli Kraków nie zorganizuje igrzysk, to zrobią to wspólnie Śląsk i Małopolska. Co na to Majchrowski? –

– Musi być zmiana uchwały Europejskiego Komitetu. On powiedział wyraźnie – Kraków i Małopolska. To Europejski Komitet zwrócił się do Krakowa, żeby Kraków był marką. Oni mieli Igrzyska w Azerbejdżanie, na Białorusi. To nie były najlepsze formy. Zależało im na mieście z marką rozpoznawalną na świecie. Wybrano Kraków – zaznacza prezydent.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca