Prezydent Majchrowski: „Robienie czegoś takiego byłoby niechrześcijańskie”

– Ile Kraków zapłaci za pandemię koronawirusa? Pesymistyczny wariant to miliard 400 milionów. Ja mówię miliard. Są też symulacje mówiące o 600 milionach – podkreślał na antenie Radia Kraków Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Określenie dokładnych strat miasta w tym momencie nie jest jednak możliwe. – Nie wiemy, jak długo pandemia będzie trwała. Teraz spływają wnioski o ulgi. Poza tym jest komunikacja, która nas bije po kieszeni – mówił Majchrowski w Radiu Kraków.

–  Zrobiliśmy symulacje. One były w trzech wariantach – optymistycznym, średnim i pesymistycznym. Pesymistyczny to miliard 400 milionów. Ja mówię miliard. Są też symulacje mówiące o 600 milionach – dodaje prezydent.

Majchrowski przyznaje jednak, że Kraków jest bliżej optymistycznego wariantu. Prezydent dodaje, że w tej sytuacji pomocne dla miast byłoby przełożenie ustawy o odpadach.

– Ustawa spowodowała, że muszą być zmienione ceny śmieci drastycznie. Niektóre gminy podniosły opłaty trzykrotnie, my nie. Robienie czegoś takiego w sytuacji obecnej byłoby niechrześcijańskie. Zwróciłem się o przełożenie tej ustawy. Miała być wykonana do września. Jest przełożona do końca roku. Premier podjął kroki, żeby wrócić do poprzedniego rozwiązania – zaznacza prezydent Krakowa.

Więcej w Radiu Kraków.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie