Prezydent Jacek Majchrowski odznaczył Youtubera. I wywołał burzę

Musisz przeczytać

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przyznał odznakę Honoris Gratia Łukaszowi Wojtyce, w sieci znanemu jako Wujek Łuki. Do tej pory, wśród odznaczonych Honoris Gratia znaleźli się m.in. pianista Wojciech Kilar, aktorka Anna Dymna i  Zbigniew Wodecki.  Decyzja prezydenta nie spotkała się z przychylnymi komentarzami. 

Łukasz Wojtyca, w sieci znany jako Wujek Łuki, prezes spółki Ekipa Holding, youtuber, influencer, 24 stycznia odebrał z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia. Jak czytamy na stronie krakowskiego magistrat z wnioskiem o odznaczenie Wujka Łukiego do prezydenta Krakowa wystąpiło Stowarzyszenie SIEMACHA, w imieniu którego wniosek podpisał je ks. Andrzej Augustyński, prezes zarządu.

„Łukasz Wojtyca jest współzałożycielem Ekipa Holding SA. Z uwagi na fakt, że spółka działa w Krakowie, w naturalny sposób bierze udział w promocji naszego miasta. Ekipa realizuje również projekty o wymiarze społecznym. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zorganizowała zbiórkę internetową, w ramach której zebrano kwotę blisko 1 miliona złotych, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom szukającym schronienia w Polsce. Decyzją Łukasza Wojtycy środki te zostały przekazane Stowarzyszeniu SIEMACHA na rozbudowę domu dziecka w Odporyszowie. Dziania te zostały dostrzeżone przez kapitułę X edycji konferencji i gali Executive Innovation Forum. Wśród nagrodzonych znalazła się firma Ekipa Holding” – informuje magistrat. 

Decyzja Jacka Majchrowskie nie spotkała się ze zrozumieniem internautów. Pod postem na oficjalnym profilu Fb urzedu miasta, pojawiło sie mnóstwo się nieprzychylnych komentarzy. 

„To jeszcze proszę odznaczyć połowę moich znajomych ,którzy dali dach nad głową ,pieniądze, oraz inne środki ” 

Takie zasługi powinien dostać każdy Polak, który pomógł po wybuchu wojny. Tysiące wolontariuszy poświęciło swój czas, rodzinę i pieniądze na pomoc uchodźcom. Nie rozumiem takiego faworyzowania „celebrytów” którzy bądź co bądź mają bogatych znajomych”

„Czy to jest żart?”

„A niby czym on sobie zasłużył ? takie rzeczy tylko mogą się wydarzyć w Polsce” – pisze kolejna.

„Świat się kończy się kończy” 

Odznaczenie Honoris Gratia jest przyznawane przez prezydenta Krakowa od 2005 roku. To krążek o średnicy 40 mm, na którym widnieje zarysu wież Bazyliki Mariackiej oraz murów miejskich oraz napis: HONORIS GRATIA. Wszystko to ze wstęgą w barwach Stołecznego Królewskiego Miasta Krakow. Autorem projektu odznaki jest prof. Jerzy Nowakowski.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca