Zaczęło się! Kto prezydentem Krakowa? Majchrowski ma mocną rywalkę! [sondaż]

Zaczęło się! Właśnie pojawił się pierwszy sondaż przedwyborczy, do którego dotarła 300Polityka. Okazuje się, że pozycja prezydenta Jacka Majchrowskiego w Krakowie nie jest aż tak mocna!

– Wassermann o włos za Majchrowskim, ale w II turze mocna mobilizacja przeciw PiS – 300POLITYKA.

300POLITYKA dotarła do wewnętrznego sondażu jednego z ugrupowań badających sytuację przedwyborczą w Krakowie. Sondaż przeprowadziła w dniach 16-19 sierpnia renomowana pracownia Kantar Millward Brown, która na pytanie 300 potwierdziła autentyczność badania.

Z sondażu rysuje się dość mocna pozycja urzędującego prezydenta Jacka Majchrowskiego, ale dopiero w drugiej turze. W pierwszej może bowiem liczyć na 27 proc. głosów, a Małgorzata Wassermann z PiS na 25 proc.

W drugiej turze Majchrowski wygrałby już jednak pewnie – 56 do 40.

Według sondażu Bogusław Sonik z PO w pierwszej turze może liczyć na 7 proc., a w drugiej turze przegrywa z Majchrowskim 39 do 52.

Łukasz Gibał może liczyć na aż na 15 proc., a w ew. pojedynku z Majchrowskim… wygrałby 48:45.

Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej w sondażu ma 6 proc. poparcia, podobnie jak Konrad Berkowicz z Korwina. Tomasz Leśniak jako kandydat ruchów miejskich i Partii Razem otrzymałby tylko 4%, tyle co Agnieszka Ścigaj, wiceszefowa klubu Kukiz ’15.

dn, 300POLITYLA

zdjęcie tytułowe / fot. Jan Lorek

Zaczęło się! Kto prezydentem Krakowa? Majchrowski ma mocną rywalkę! [sondaż]

Najnowsze

Co w Krakowie