Chciał przejechać policjanta

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 39-letniego złodzieja samochodów. Mężczyzna to znany krakowski przestępca, który w czasie próby zatrzymania, potrącił policjanta. Decyzją Sądu został już tymczasowo aresztowany.

Do kryminalnych VI Komisariatu Policji zaczęły docierać informacje o kradzieżach samochodów marki Honda. Działania operacyjne doprowadziły śledczych do znanego im już 39-latka. Patrolując okolice Wieliczki w pobliżu jednej z posesji, zauważyli jadącą hondę, którą podróżował wytypowany mężczyzna. W czasie próby zatrzymania pojazdu, podejrzany usiłował przejechać jednego z policjantów. Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Jak się okazało samochód, który prowadził 39-latek miał podwójne tablice rejestracyjne i został skradziony kilka miesięcy temu w okolicach Krakowa.
Mężczyzna został zatrzymany – postawiono mu zarzuty kradzieży pojazdów i czynnej napaści na funkcjonariusza. Ze względu na wcześniejszą przeszłość kryminalną został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(bg)

fot. małopolska policja

Zobacz także