Proceduralny spór o referendum

Musisz przeczytać

Prezydent Jacek Majchrowski zarzuca Logicznej Alternatywie Łukasza Gibały, niedopełnienie formalnego warunku w czasie zbierania podpisów o referendum.

– Chodzi głównie o niedopełnienie formalnego warunku jakim jest brak zawiadomienia o zbieraniu podpisów, opublikowanego na własny koszt – powiedział na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa.

Jak twierdzi – fakt ten może doprowadzić do sytuacji, że inicjatywa referendalna będzie nieważna. W czasie przygotowania wniosku o referendum obowiązuje ścisła procedura. -Najpierw powinno być zawiadomienie do komisarza wyborczego i dla mnie, potem ogłoszenie dla mieszkańców o zbieraniu podpisów z uzasadnieniem. Dopiero potem zbiórka – dodał Jacek Majchrowski.

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa Łukasza Gibały dopiero dwa dni przed zakończeniem zbiórki podpisów, opublikowało na stronie internetowej pismo informujące o tym fakcie. Prezydent kwestionuje wniosek referendalny, ale przede wszystkim liczy na to, że Łukasz Gibała i jego Stowarzyszenie, nie zebrało wymaganej liczby podpisów.

(bg)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca