Procesja Bożego Ciała przejdzie Drogą Królewską. Będzie liczna

Tegoroczna procesja Bożego Ciała nie tylko, że się odbędzie, ale będzie liczna. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski chce, by uczestniczyły w niej reprezentacje krakowskich parafii wraz proboszczami, zgromadzenia zakonne, wspólnoty i stowarzyszenia, służby mundurowe, szkoły katolickie, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych.

W czwartek, 3 czerwca 2021 przypada święto Bożego Ciała. Tradycją tego święta jest procesja z Najświętszym Sakramentem. W ubiegłym roku w niektórych diecezjach zrezygnowano z procesji na ulicach miast, ale nie w Krakowie. I w tym roku procesja przejdzie przez Kraków.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą świętą sprawowaną przez abpa Marka Jędraszewskiego przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Następnie Drogą Królewską procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy na Rynek Główny, zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, zbudowanych przy kościołach świętego Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, świętego Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej. Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza Msza święta – zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na Wzgórzu Wawelskim.

„Serdecznie proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, służby mundurowe, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież. W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia” – czytamy w zaproszeniu na uroczystości Bożego Ciała abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

(red)

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie