Producent odzieży pomoże krakowskim szpitalom w walce z koronawirusem

Polska firma odzieżowa LPP odpowiedziała na potrzeby placówek medycznych walczących z drugą falą pandemii. Firma zdecydowała o wsparciu rzeczowym i finansowym szpitali m.in. w Małopolsce.

W ramach tegorocznej, drugiej już odsłony akcji #LPPpomaga gdański producent przekaże odzież dla personelu, a także środki pieniężne potrzebne na zakup niezbędnego sprzętu. Łącznie w ramach bieżącej inicjatywy spółka przeznaczy na wsparcie służby zdrowia ponad 1,2 mln zł.

Pomoc rzeczową i finansową otrzyma dziewięć szpitali, w tym trzy w Krakowie. Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla za otrzymane od LPP środki zakupi urządzenia do terapii wysokoprzepływowej, a Szpital Uniwersytecki nabędzie 30 hełmów do terapii nieinwazyjnej. Z kolei Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, który darowiznę przeznaczy na zakup pulsoksymetrów.

– Sprzęt medyczny w każdym szpitalu zawsze jest na wagę złota. Dlatego tak ważne jest, by otrzymaną pomoc finansową móc wykorzystać na bieżące potrzeby. Teraz, w dobie pandemii, jednym z ważniejszych sprzętów są pulsoksymetry, na zakup których przeznaczym darowiznę otrzymaną od polskiej firmy odzieżowej LPP. Cieszymy się, że spółka pomyślała także o naszym personelu i przeznaczyła dla naszych lekarzy oraz pielęgniarek ponad 900 zestawów bawełnianych ubrań, bardzo potrzebnych w codziennej pracy personelu szpitalnego. Zwłaszcza teraz w dobie jednorazowych kombinezonów i potrzebie częstej zmiany odzieży, takie wsparcie jest bardzo ważne dla naszego szpitala – mówi Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie