Projekt „Praca dla Młodych”

Musisz przeczytać

W Krakowie realizowany jest projekt pod nazwą „Praca dla Młodych”, który ma być dla wszystkich osób młodych, do 30. roku życia, wsparciem w usamodzielnieniu się i znalezieniu pracy na regionalnym rynku. Dlaczego warto w nim uczestniczyć?

O projekcie

Realizacja projektu „Praca dla Młodych” ma na celu wsparcie osób młodych na rynku pracy. Często znajdują się oni w trudnym położeniu. Z uwagi na brak doświadczenia są traktowani przez pracodawców gorzej niż osoby z kilkuletnim udokumentowanym stażem pracy w danej branży.

Uczestnicy projektu mają możliwość skorzystania z płatnych staży w Krakowie, z możliwością późniejszego zatrudnienia. Ponadto każdy staż jest dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Dla młodych ludzi bonusem będzie i to, że będą mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach oraz szkoleniach zawodowych. Jak mówią organizatorzy projektu „Praca dla Młodych”, takie szkolenia mają być dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji uczestników. Wszyscy mają gwarancję wsparcia ze strony osobistych opiekunów i branżowych specjalistów.

Uczestnictwo w projekcie nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat dodatkowych, przeciwnie – zapewnia on zwrot kosztów dojazdu na organizowane zajęcia i do miejsc, w których będą odbywały się staże w zakładach pracy w Krakowie i okolicach.

Nabór chętnych do projektu

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie „Praca dla Młodych” w Krakowie mogły składać wnioski do 13 października 2017 roku. W programie tym mógł uczestniczyć każdy, kto pozostawał bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy i nie skończył jeszcze 30. roku życia. Właściwie powinny to być osoby w wieku od 18. do 29. roku życia, bierne zawodowo, które nie uczą się w trybie stacjonarnym. Wymagano również, aby zainteresowani uczestnictwem w programie „Praca dla Młodych” mieszkali na terenie Krakowa bądź jednego z wymienionych powiatów: krakowskiego, olkuskiego, miechowskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego lub myślenickiego.

Skorzystanie z oferty stażu w Krakowie to dobra propozycja dla osób młodych, dotychczas bezskutecznie poszukujących pracy, które nie mogą pochwalić się doświadczeniem zawodowym. Udział w projekcie zapewni im zdobycie owego doświadczenia w wybranej przez siebie branży (np, https://www.gowork.pl/praca/programowanie-e-commerce;b), i cenny wpis do CV.

Niewykluczone jest też, że po zakończeniu stażu stażysta dostanie możliwość zatrudnienia w danym zakładzie pracy w Krakowie na podstawie stałej lub czasowej umowy.

(wm, art. sponsorowany)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca