Prokuratura stawia zarzuty pseudokibicom. Za narkotyki

Musisz przeczytać

W ubiegłym tygodniu policjanci na zlecenie krakowskiej prokuratury zatrzymali 14 pseudokibiców. Dziś (23 września 2021) śledczy poinformowali o postawieniu zarzutów sześciu osobom spośród zatrzymanych. Są oskarżeni o działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, 1 Wydział Śledczy tej jednostki przejął z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód do dalszego prowadzenia sprawę dotyczącą „zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków”. W dniu 14 września 2021 roku, na polecenie prokuratury funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji wraz ze wsparciem innych jednostek policji zatrzymali 14 osób w wieku od 18 do 40 lat, związanych ze środowiskiem pseudokibiców, zamieszkujących na terenie województwa małopolskiego. Śledczy podkreślają, że zatrzymano też szefa zorganizowanej grupy przestępczej.

Sześciu osobom spośród zatrzymanych postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani zajmowali się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychoaktywnych, w tym także za pośrednictwem internetu. Według śledczych członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzili do obrotu znaczne ilości narkotyków, w tym co najmniej 2 kg 730 gramów marihuany, mefedronu w ilości 200 gramów, 1 kg 200 gramów amfetaminy oraz 40 gramów kokainy.

W sprawie tej ponadto od kwietnia stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch podejrzanych którzy pozostają pod zarzutami posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych. W sprawie dokonano zabezpieczeń majątkowych na kwotę blisko 200 tys. złotych. Oskarżyciel publiczny wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 7 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który decyzją sądu został zastosowany.

To nie koniec tego śledztwa 22 września 2021 roku zatrzymano kolejną osobę zamieszaną w handel narkotykami, której prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie w dniu 23 września 2021 roku przedstawił zarzuty posiadania oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i zadecydował o zastosowaniu wobec niej nieiziolacyjnych środków zapobiegawczych.

Wszystkim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. – Nie wyklucza się dalszych zatrzymań w sprawie – zaznacza rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Akcję zatrzymania sprzed 10 dni opisuje z kolei krakowska policja. Chwilę po godzinie 6 rano, policjanci zawitali pod kilkanaście adresów na terenie województwa małopolskiego oraz mazowieckiego, gdzie przeszukali pomieszczenia i zatrzymali 14 osób (…). W sumie w działaniach udział wzięło 111 policjantów oraz 4 psy tropiące. W trakcie przeszukania pojazdów oraz mieszkań policjanci znaleźli kilkaset gramów marihuany, amfetaminę oraz mefedron i 21 telefonów komórkowych. Zabezpieczono także mienie na poczet przyszłych kar – kilkaset tysięcy złotych i trzy samochody o łącznej wartości blisko 70 tysięcy złotych. Jak wynika ze zdjęcia opublikowanego przez policję, wśród zatrzymanych była kobieta…

Fot. Policja w Krakowie

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca