Propagował faszyzm, grozi mu odsiadka

Policjanci zatrzymali 40-latka, podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania gróźb karalnych. Został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu w Zielonkach wespół z kryminalnymi z komendy powiatowej w Krakowie wpadli na trop mężczyzny, który na portalu społecznościowym publikował treści faszystowskie.

– Mundurowi szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Wytypowany mężczyzna już wcześniej notowany był za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania – wyjaśnia Justyna Fil, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej.

Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania, policjanci znaleźli marihuanę , zabezpieczyli też laptopa, służącego mu do popełnienia przestępstwa.

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów. Mężczyzna odpowie za propagowanie faszyzmu, posiadanie środków odurzających, a także groźby karalne pozbawienia życia, które kierował pod adresem bliskich.

8 lipca sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W sumie grozi mu do 3 lat więzienia.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie