Protest pod kurią na Franciszkańskiej. Impulsem był reportaż „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” [zdjęcia, video]

Fot. Facebook

Pod kuria na Franciszkańskiej trwa protest zorganizowany przez Strajk Kobiet. Manifestacja odbywa się po hasłem „Mamy dość Don Stanislao!”. Impulsem do protestu był wczorajszy reportaż w TVN24 „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”.

Uczestnicy manifestacji krzyczą hasła typu „Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek”, „Biskup wara od szpitala” i znane z poprzednich protestów „Wyp…” – to nie jest za mocno słowo, nie jest za mocne hasło wobec krycia pedofilii przez tyle lat – krzyczy dziewczyna do megafonu. A tłum krzyczy „Hańba”. – Gdzie, k.. jesteście hipokryci – krzyczy dziewczyna. Tłum za nią powtarza „Hipokryci!”

Protest pod kurią po reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”

Protest pod kurią po reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”
Obraz 2 z 11

Policja co jakiś czas powtarza przez megafon, że zgromadzenie jest nielegalne. I spisuje uczestników protestów. Protestujący przez megafon odpowiadają: „Wzywamy policje do ścigania pedofilii”. A tłum pskaduje „Walczcie z pedofilami, a nie z nami. Strajk Kobiet relacjonuje protest na zywo

Kraków

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Tuesday, November 10, 2020

Protest nie zablokował ruchu na Franciszkańskiej – przez ulicę kursują tramwaje.

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Tuesday, November 10, 2020

Protest nie skończył się pod kurią na Franciszkańskiej. Uczestnicy manifestacji przeszli na Kanoniczą, pod budynek, w którym mieszka kard. Stanisław Dziwisz. Tak wznoszono okrzyki m.in. „Kraków wolny od Dziwisza”, „Dziwisz wiedział, nie powiedział”.

Posted by Michał Olszewski on Tuesday, November 10, 2020

(red)

Zobacz także