Protest pod kurią na Franciszkańskiej. Impulsem był reportaż „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” [zdjęcia, video]

Musisz przeczytać

Pod kuria na Franciszkańskiej trwa protest zorganizowany przez Strajk Kobiet. Manifestacja odbywa się po hasłem „Mamy dość Don Stanislao!”. Impulsem do protestu był wczorajszy reportaż w TVN24 „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”.

Uczestnicy manifestacji krzyczą hasła typu „Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek”, „Biskup wara od szpitala” i znane z poprzednich protestów „Wyp…” – to nie jest za mocno słowo, nie jest za mocne hasło wobec krycia pedofilii przez tyle lat – krzyczy dziewczyna do megafonu. A tłum krzyczy „Hańba”. – Gdzie, k.. jesteście hipokryci – krzyczy dziewczyna. Tłum za nią powtarza „Hipokryci!”

Protest pod kurią po reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”

Protest pod kurią po reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”

Policja co jakiś czas powtarza przez megafon, że zgromadzenie jest nielegalne. I spisuje uczestników protestów. Protestujący przez megafon odpowiadają: „Wzywamy policje do ścigania pedofilii”. A tłum pskaduje „Walczcie z pedofilami, a nie z nami. Strajk Kobiet relacjonuje protest na zywo

Kraków

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Tuesday, November 10, 2020

Protest nie zablokował ruchu na Franciszkańskiej – przez ulicę kursują tramwaje.

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Tuesday, November 10, 2020

Protest nie skończył się pod kurią na Franciszkańskiej. Uczestnicy manifestacji przeszli na Kanoniczą, pod budynek, w którym mieszka kard. Stanisław Dziwisz. Tak wznoszono okrzyki m.in. „Kraków wolny od Dziwisza”, „Dziwisz wiedział, nie powiedział”.

Posted by Michał Olszewski on Tuesday, November 10, 2020

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca