Protestowali przeciwko wizycie Kaczyńskiego. Nie będzie postępowania w sprawie działań policji

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie działań policji, która otoczyła grupę protestujących podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Krakowie. 

Przypomnijmy, że 11 listopada ubiegłego roku niewielka grupa protestowała przeciwko przyjazdowi do Krakowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Protestujący zostali otoczeni przez policjantów i przez kilka godzin przetrzymywani w kotle. W rejonie hali Sokoła, gdzie odbywał się wiec PiS i przemawia Jarosław Kaczyński, roiło się od policjantów i policyjnych samochodów.

Po tych wydarzeniach miejska radna Alicja Szczepańska złożyła zawiadomienie na działania policji w związku z możliwością przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności do spontanicznej demonstracji.

Prokuratura jednak odmówiła wszczęcia postępowania. „W dniu 26 czerwca przysłano mojemu pełnomocnikowi postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia datowane z dnia 15 czerwca 2023 roku (rażąco naruszając terminy procesowe). Oczywiście nie przychylono się do żadnego z moich wniosków dowodowych i formalnych – poinformowała Szczepańska w mediach społecznościowych. 

 

 

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie