Protestują przeciwko Janowi Pawłowi II! Antykościelna rewolucja w Krakowie?

Musisz przeczytać

Protestują przeciwko pedofilii w kościele i nie chcą, by Jan Paweł II został patronem Małopolski. Co dwa tygodnie spotykają się pod Oknem Papieskim, by wyrazić niezadowolenie z działań kościelnych hierarchów w sprawie przestępstw seksualnych duchownych. Czy w Krakowie ma miejsce antykościelna rewolucja?

„Dość milczenia” to inicjatywa obywatelska, będąca sprzeciwem na postępujący proces klerykalizacji. Organizacja przygotowuje debaty i dyskusje publiczne. Obecnie aktywiści organizują protesty, demonstracje i kampanie społeczne. 

Śmieją się nam w twarz”

„Dość milczenia” wyraża sprzeciw przeciwko ukrywaniu pedofilii w kościele. Spotkania odbywają się pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 co drugą niedzielę 

– „Polski kościół katolicki nie przeprosił za pedofilię. Nie potępił głośno i jednoznacznie pedofilii w swoich szeregach.Nie podjął żadnych realnych działań, żeby oczyścić swoje szeregi z sadystów krzywdzących dzieci!  Mało tego, jego przedstawiciele publicznie śmieją się nam w twarz i deprecjonują krzywdę ofiar” – informuje „Dość milczenia”.

Organizatorzy postulują o m.in. o odtajnienie akt i przekazanie ich organom ścigania czy stworzenie niezależnej od kościoła komisji, która zajmować się będzie przypadkami pedofilii wśród duchownych. 

Obecnie protesty zapowiedziane są do 29 września. Jednak inicjatorzy zastrzegają, że będą organizować wiece do skutku.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Nie chcą, by Jan Paweł II był patronem Małopolski

Z kolei w przyszłą sobotę (29 czerwca) odbędzie się protest „Dość milczenia” przeciwko ustanowieniu Jana Pawła II patronem Małopolski. Przemarsz „Winny NIEświęty” ma ruszyć spod kościoła św. Floriana przy Pl. Matejki, gdzie kiedyś pracował Karol Wojtyła. Miejscem docelowym protestujących jest Okno Papieskie przy ul. Franciszkańskiej.

„Mamy dość kultu człowieka, który przyczynił się do zła na tym świecie. Nie jest on dla nas świętym, autorytetem, a już na pewno nie Ojcem. Nie chcemy by był patronem województwa” – argumentują na stronie protestu organizatorzy. 

Inicjatorzy wydarzenia twierdzą, że papież odpowiadał za złagodzenia kar dla księży pedofilii oraz „przyczynił się do eksplozji epidemii AIDS w Afryce, w wyniku której zmarły miliony osób.” Organizatorzy zwracają również uwagę na kontrowersyjne nauki dot. antykoncepcji, homoseksualizmu, roli kobiety czy celibatu księży.

„Dość milczenia” to inicjatywa obywatelska, będąca sprzeciwem na postępujący proces klerykalizacji. Organizacja przygotowuje debaty i dyskusje publiczne. Obecnie aktywiści organizują protesty, demonstracje i kampanie społeczne.  

Więcej informacji odnośnie przemarszu znajdziecie tutaj.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca