Prowadził auto i pił. I transmitował to na żywo w internecie

Musisz przeczytać

Bezczelność? Brawura? A może głupota? 24-latek pił piwo prowadząc samochód. I transmitował to na żywo w internecie, w mediach społecznościowych. Trudno się dziwić, że wpadł w ręce policji.

Kilka dni temu, 9 października 2021 r., dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z aplikacji internetowych pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w trakcie której pije alkohol. – Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że człowiek ten porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic, w gminie Kalwaria Zebrzydowska – relacjonuje policja.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy jednocześnie zainstalowali na swoich telefonach wskazaną aplikację i również rozpoczęli jego obserwację. W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu. Udali się w to miejsce, gdzie zobaczyli samochód marki BMW. Za kierownicą siedział 24-letni mieszaniec powiatu wadowickiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

– Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat – podsumowują nietypową interwencję policjanci. I apelują do kierowców o rozwagę. – Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce – dodają mundurowi z drogówki.

(red)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca