Przebudowa 29 Listopada – duże zmiany na skrzyżowaniu z Lublańską i pod wiaduktem kolejowym

Musisz przeczytać

Przebudowa al. 29 Listopada przynosi coraz większe zmiany organizacji ruchu w tym rejonie miasta. Od 29 lipca szykują się duże i podzielone na kilka etapów zmiany w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada z ul. Lublańską. Kierowców czekają też nocne zamknięcia przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Zaczynają się naprawdę duże utrudnienia związane z przebudową al. 29 Listopada.

Zmiany w rejonie Lublańskiej

W pierwszym etapie – 29 lipca od północy do godziny 6:00 – prowadzone będą prace związane z przeniesieniem przystanku komunikacji zbiorowej „Opolska Estakada” w rejon skrzyżowania ul. Lublańskiej i ul. Czereśniowej. Jednocześnie zajęty będzie południowy pas jezdni estakady na ul. Lublańskiej w kierunku Nowej Huty w celu demontażu separatorów drogowych.
W drugim etapie – od 29 lipca od godziny 9:00 do 26 sierpnia do godziny 17:00 – nastąpi całkowite wyłączenie możliwości skrętu z al. 29 Listopada w ul. Lublańską oraz całkowite wyłącznie z ruchu południowej jezdni ul. Lublańskiej wraz z chodnikiem, znajdujących się poniżej estakady oraz chodnikiem pod wschodnią połową estakady. Objazd dla ruchu kołowego przewidziano al. 29 Listopada, ul. Powstańców i ul. Strzelców oraz dla samochodów o DMC poniżej 2,5 t ul. Wileńską, ul. Czerwonego Prądnika, ul. Olsztyńską i ul. Czereśniową. Z kolei od strony ul. Opolskiej możliwy będzie przejazd estakadą im. Tadeusza Rozwadowskiego.

Fot. ZIM w Krakowie

Dodatkowo dla usprawnienia ruchu pojazdów osobowych pod zachodnią częścią estakady uruchomiona zostanie tymczasowa przełączka umożliwiająca zawracanie pojazdów jadących od strony Katowic w kierunku Nowej Huty.

Wraz z postępem prac związanych z budową kanalizacji deszczowej wprowadzane będą kolejne etapy organizacji ruchu, o których Zarząd Inwestycji Miejskich będzie informować na bieżąco.

Nocne zamknięcia pod wiaduktem kolejowym

Z uwagi na warunki pogodowe o tydzień przesunięte zostały prace związane z obniżaniem jezdni al. 29 Listopada pod wiaduktem kolejowym. Prowadzone nocami roboty i związane z nimi utrudnienia w ruchu zostaną będą miały miejsce od 29 lipca do 1 sierpnia.

Fot. ZIM w Krakowie

Prace będą podzielone na dwa etapy. Najpierw, z czwartku na piątek (29/30 lipca) od godz. 21.00 do godz. 6.00 frezowana będzie wschodnia, a potem zachodnia połówka jezdni. Ruch będzie się odbywał się wahadłowo. W piątek od godz. 6.00 ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem obu pasów.

Natomiast od godziny 21.00 z piątku na sobotę (30/31 lipca) al. 29 Listopada pod przebudowywanym wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Możliwość przejazdu pod wiaduktem będzie tymczasowo przywrócona w sobotę od godziny 9.00. Również z soboty na niedzielę (31 lipca/1 sierpnia) od godziny 21.00 do godziny 9.00 jezdnia pod wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Ponowna możliwość korzystania z odtworzonej nawierzchni asfaltowej pod wiaduktem pojawi się w niedzielę od godzin porannych.
Dla kierowców przygotowano trasę objazdu z wykorzystaniem ulic Siewna i Mackiewicza.

Utrudnienia w rejonie ul. Nad Strugą

Od 29 lipca (północ) do 26 sierpnia do 17.00 zawężona do jednego pasa będzie jezdnia al. 29 Listopada w kierunku centrum przy skrzyżowaniu z ul. Nad Strugą. Zajęty będzie również fragment chodnika.

Fot. ZIM w Krakowie

Na czas trwania prac związanych z wykonaniem komory kanalizacji deszczowej konieczne jest zajęcie całej szerokości chodnika oraz fragmentu jezdni i zieleńca. W związku z tym nastąpi miejscowe zwężenie jezdni al. 29 Listopada do jednego pasa ruchu w kierunku centrum. Ruch pieszych i rowerzystów będzie zachowany w wykorzystaniem tymczasowo wybudowanego ciągu pieszo – jezdnego.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca