Przebudowa ul. Klasztornej coraz bliżej. Do przetargu stanęły trzy firmy

fot. ZIM

Trzy firmy zgłosiły swoje oferty na przebudowę ul. Klasztornej. Remont ma objąć odcinek od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy.

Remont dwukilometrowego fragmentu ulicy to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców tej części Nowej Huty inwestycji. Początkowo miał się nim zająć Zarząd Dróg Miasta Krakowa, jednak zadanie to przejął Zarząd Inwestycji Miejskich.

Nie tylko jezdnia

Oprócz przebudowy ulicy Klasztornej, wyremontowane zostaną odchodzące od niej przecznice, m.in. Odmętowa, Żaglowa czy Stare Wiślisko. Powstaną też nowy ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie uliczne i wiaty przystankowe.

Wcześniej Wodociągi wybudują w tym rejonie kilometr nowej kanalizacji.

Skąd wziąć pieniądze?

Najtańsza, złożona przez firmę Instbud oferta opiewa na kwotę 25 mln. zł, najdrożej, bo aż za 37,5 mln. zł budować chce Strabag.

ZIM ma poważną zagwozdkę, bo w jego budżecie na ten cel przeznaczono 21 mln. zł. – Analizujemy oferty, chcielibyśmy kwestię przetargu rozstrzygnąć jak najszybciej, żeby rozpocząć prace, bo mieszkańcy wystarczająco długo czekali na przebudowę – stwierdza Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak stwierdza, wyższe kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców nie oznaczają, że przetarg zostanie unieważniony. – Będziemy szukać pieniędzy w ZIM, albo też prosić miasto o wsparcie. Zależy na szybkiej realizacji inwestycji i nie chcielibyśmy opóźniać jej kolejnym przetargiem – zapewnia.

Zgodnie z założeniami ZIM, od podpisania umowy wykonawca będzie miał dwa i pół roku na zakończenie wszystkich prac.

Zobacz także