Przebudowa ulicy Kostaneckiego – objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

Musisz przeczytać

Od dziś, 21 lipca obowiązuje zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ul. Kostaneckiego. Za kilka dni będą zamykane kolejne wjazdy w tą ulicę. Utrudnienia wynikają z prowadzonych robót przy przebudowie ulicy Kostaneckiego. Objazd został wyznaczony ul. Jakubowskiego. Swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 144 i 204.

„Rozpoczął się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Kostaneckiego. Będzie on polegać na przebudowie sieci podziemnych w rejonie skrzyżowania z ul. Wielicką. Roboty podzielone są na kilka etapów, aby nie zamykać jednocześnie wszystkich relacji tego skrzyżowania” – informuje Urząd Miasta. Od dziś, 21 lipca, od godzin porannych wprowadzony został zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ul. Kostaneckiego. Zakaz nie dotyczy pojazdów medycznych. Pozostali użytkownicy ruchu muszą korzystać z objazdu ulicą Jakubowskiego. Dotyczy to także autobusów komunikacji miejskiej. „Aby ułatwić dojście do funkcjonujących w tej okolicy przystanków autobusowych i szpitali, wydzielone zostało przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów.
Taka organizacja ruchu będzie trwała około pięciu dni. W kolejnych etapach zamykane będą sukcesywnie inne wjazdy w ul. Kostaneckiego. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować” – czytamy w komunikacie o utrudnieniach w rejonie ulicy Kostaneckiego

Zmiany w komunikacji autobusowej

• nr 144 – w kierunku „Azorów” będzie kursować bez zmian. W kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie zmienionej: „Azory” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrotka na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – … – „Rżąka”
o Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” zostanie przeniesiony na ul. Jakubowskiego, przed pętlę autobusową.
o Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku „Miejskie Centrum Opieki” (na pętli).
o Rozkłady nie zostaną zmienione.

• nr 204 – w kierunku „Czerwonych Maków P+R” będzie kursować bez zmian. W kierunku Wieliczki będzie kursować po trasie zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, nawrotka na pętli „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – … – „Wieliczka Miasto”
o Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” zostanie przeniesiony na ul. Jakubowskiego, przed pętlę autobusową.
o Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku „Miejskie Centrum Opieki” (na pętli).
o Rozkłady nie zostaną zmienione.

Urzędnicy przypominają także, że linia nr 163 w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Półłanki kursuje po trasie skróconej „Os. Piastów” – „Złocień” i nie przejeżdża przez rejon prowadzonych prac. Z kolei linia nr 183 w obu kierunkach będzie kursować bez zmian.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca